skip to Main Content

Vieniems sekasi...

Vieniems sekasi…

Sėkmės kūdikis

…o kitiems – ne. Sėkmės kūdikiai išryškėja jau darželyje ar mokyklos suole. Visų mėgstami ir puoselėjami, jie gauna pagrindinius vaidmenis ir pirmi užsiropščia Kalėdų Seniui ar Velykų bobutei ant kelių. Jų rašinėliai būna geriausi, jie „per plauką“ įstoja į svajonių universitetą, nors, atrodytų, nė kiek nesiruošė, juokais nusipirkę loterijos bilietą jie laimi jei ir ne milijoną, tai bent jau savaitgalį SPA. Ir šiaip. Jiems tiesiog velniškai sekasi. Visada.

O ką daryti, jei jūs esat tas kitas „kūdikis“? Ne tai, kad nesėkmingas, bet ir sėkmingu nepavadinsi. Lyg ir studijuojate, bet ar tikrai tai, ką norėtumėt? Lyg ir dirbat, bet nieko naujo neišradot, nieko neišgelbėjot ir atlyginimas ne toks, kurį kas nors sapnuotų.

Kas, jei pasakysiu, kad sėkmė yra paukštis, kurį tikrai galime jei ne pagauti, tai prisijaukinti? Jokių burtų – tik mokslo įrodyti būdai, kurie pakreipia mūsų mąstymą ta linkme, kuria natūraliai mąsto tie sėkmingieji. Net jei šią akimirką dar netikite, kas trukdo pamėginti?

Jei gulėsite ant sofos nuo ryto iki vakaro, nenutiks nieko blogo. Ir nieko gero.

Jums apskritai nieko nenutiks ir to niekaip negalima pavadinti sėkme. Visus daug pasiekusius ir sėkmingus žmones sieja vienas dalykas – jie visi yra aktyvūs ir veikia daug skirtingų dalykų. Čia kaip loterijoje – jei nusipirksite vieną bilietą, šansai laimėti bus nedideli, bet jei rankose 10 bilietų, tikimybė laimėti juk bus didesnė? Taip ir su veikla – kas daug veikia, tas daug ir nuveikia. Būdamas aktyvus būsite ir matomas, o juk nematomo žmogaus sėkmė yra… tokia pat nematoma.

Sėkmės mokykla, arba kodėl reikėtų mokytis tik iš geriausiųjų

Ką darome, jei norime išmokti vairuoti? Teisingai – mokomės iš tų, kurie jau moka gerai vairuoti. Idealiu atveju – pradedam ne pievoje su tėčio automobiliu, bet einame pas instruktorių. Kažkaip šioje srityje daugelis supranta, kad ne sėkmė, bet žinios ir įgūdžiai saugo mus kelyje. Taip ir su sėkme – norite būti geriausiu tortu kepėju? Užsirašykit į geriausius konditerijos kursus, kokius galite sau leisti. Ne į vienus. Į visus, kiek galite sau leisti. Žiūrėkite laidas apie tortus, sekite sėkmingus tortų kepėjus socialiniuos tinkluose ir parašyktie jiems pirmi, jei jie dairysis asistento.

Nereikia kartoti kažkieno kito sėkmės istorijos. Mokotės tam, kad sukurtumėte savo sėkmės istoriją.

 Neužstrikite jausmuose, mokykitės „persijungti“ į teigiamą bangą

Pastebėjote? Tie, kuriems šypsosi sėkmė ir patys dažnai šypsosi. Ir dar neaišku, kas „pradėjo  šypsotis“ pirmas. Paprasčiau kalbant – jei esate smulkmeniškas, gretai įsižeidžiantis, tarsi „užstringate“ nemaloniuose jausmuose, sunku bus ir jums, ir aplinkiniams. Pasak žinomo filosofijos mokslų daktaro ir klinikinės psichiatrijos profesoriaus Raselo Berklio (Russell A. Barkley), sėkmingiems žmonėms būdingas pozityvus mąstymas. Jei jus atleido iš darbo galite sėdėti mėnesį namie ir dūsauti. Tačiau sėkmingasis jūs užuot klimpęs į savigailą, pasiraitotų rankoves ir kibtų į naują projektą. Beje, dažnai po kelių mėnesių ar metų žmogus sako: „kokia sėkmė, kad anuomet išėjau iš darbo, kitaip nebūčiau…“.

Daugeliui mūsų nutinka tie patys dalykai, tačiau vieniems sekasi, o kitiems – ne

Kas čia per nesąmonė – dabar galvojate jūs. Bet iš tiesų – tai faktas. Sėkmės numylėtiniams taip pat skauda galvą, trūksta pinigų, visai nebūtinai juos myli tie, kuriuos myli jie patys. Jų artimieji taip pat mirtingi ir jiems taip pat būna nesėkmingų dienų. Iš tiesų, ir „sėkmingiems“, ir „nesėkmingiems“ dažnai nutinka panašių dalykų, tačiau jie visiškai skirtingai vertina įvykius. Geras pratimas – paimkite nedidelę užrašų knygelę ir kasdien įrašykite ten: kas tądien nutiko geriausio, koks žmogus tą dieną jums laiko didžiausią malonų įspūdį ir kodėl, koks dalykas šiandien turėtų nutikti, kad jaustumėtės sėkmingu ir galiausiai – koks jūsų tikslas ir kokį mažą žingsnį šiandien padarėte, kad prie jo priartėtumėt.

Sėkmės kvėpavimas

Tirdami sėkmingus žmones ir lygindami juos su tais, kuriems nesisekė, mokslininkai pastebėjo, kad šios dvi žmonių grupės skirtingai kvėpuoja. Mūsų kvėpavimas keičiasi priklausomai nuo mūsų fizinės ir emocinės būklės. Pabandykite prisiminti kažką labai malonaus, akimirką, kai jums pasisekė – gal radote brangų jums pamestą daiktą, gal laimėjote bėgimo varžybas. Stebėkite, kai kvėpuojate. „Eismas“ čia dvipusis, t. y. kvėpuodami taip, kaip tai darome, kai mums sekasi, galime pergudrauti pasąmonę ir nusiųsti jai sėkmės impulsą. Toks sėkmės kvėpavimas gali padėti, kai kas nors vyksta ne taip, kaip norisi, o dar geriau, jei jis taptų jūsų normaliu kvėpavimu.

Norų sąrašas

Suprantate, jei jūs ateisite į kavinę, ir nežinosite, ko norite, juk liksite alkanas arba dar blogiau – kelias valandas užsakymo pralaukęs padavėjas gali paprašyti atlaisvinti staliuką. Tas pats su sėkme – jei net pats nežinote, kas jums asmeniškai yra ta sėkmė, ko jūs norite iš savęs ir gyvenimo, kaip gi vargšė visata ar kas ten bebūtų gali jums padėti?? Todėl atsisėskite, pasidarykite skanios arbatos ir užrašykite bent 20 ar 30 norų. Kiekvienas noras turi būti asmeniškai susijęs su jumis, todėl rašydami „pasimatuokite“ jau išsipildžiusį norą, kuo detaliau įsivaizduokite, kaip atrodys akimirką, kai šis noras išsipildys, kaip jūs jausitės, ką darysite. Į šį sąrašą tinka tik tiek norai, kurie tikrai padarys jus laimingą. Kasdien papildykite šį sąrašą dar vienu noru ir patikrinkite, gal kuris iš anksčiau užrašytų jau išsipildė? Jei taip, vietoj jo turite įrašyti du naujus. Nustebsite pamatęs, kaip greitai pildosi išjausti, apgalvoti ir konkretūs norai.

O dar galima padaryti kitaip. Įsivaizduokite, kad ką tik išgirdote, jog sergate nepagydoma liga. Tikrai mirsite ir greitai. Gal net rytoj. Na, arba po savaitės. Kai žemę apkabins vasara, jūsų nebebus.  Ne, nematysite kaip auga vaikai. Ne, nereikės prisitaikyti prie naujo viršininko ar kęstu tuos baisiu pavaldinius. Net nereikės mokėti mokesčių. Jei išties sąžiningai įsivaizdavote, dabar jaučiate, kad viską atiduotumėte, kad tiesiog galėtumėte gyventi tą beveik nerūpestingą gyvenimą, kurį dar vakar keikėte ir vadinote nesėkmingu. Sveikinu! Jus jau aplankė sėkmė – jūs gyvas,

Parengė: Raimundas Alekna

Back To Top