skip to Main Content

Sėkmingas gydymas padeda ne tik pacientams, bet ir jų šeimoms

Sėkmingas gydymas padeda ne tik pacientams, bet ir jų šeimoms

Azuolyno-klinika-straipsniai-007-min

Stresas, didelis gyvenimo tempas, įvairios problemos neigiamai veikia mūsų nervų sistemą. Kartais sveikatai atgauti pakanka trumpai pailsėti saulėtoje šalyje. O ką daryti, jei nervinė įtampa, priklausomybė ar dvasinė liga pažengusi tiek, kad pats žmogus nebesusitvarko?

„Per atostogas į mūsų gydytojus kreipiasi daugiau žmonių, ypač – emigrantų. Medikai padeda ir jiems, ir jų artimiesiems. Mūsų psichiatrijos gydyklos Ažuolyno klinika paslaugos unikalios tuo, kad niekas, išskyrus patį žmogų ir jo gydytoją, nesužino apie suteiktą pagalbą. Džiaugiamės, kad klinika nuo kitų gydymo įstaigų skiriasi ir vizualiai – ji labiau primena namus ar sanatoriją“, – sako gydyklos vadovas psichoterapeutas Raimundas Alekna.

Vienintelė šalyje privati psichiatrijos klinika prieinama kiekvienam pacientui – gydymo išlaidas kompensuoja Teritorinės ligonių kasos. Ąžuolyno klinika dirba visą parą, be poilsio dienų ir teikia ambulatorines, dienos stacionaro bei ilgalaikio stacionaro paslaugas. Čia gydomi nuotaikos, nerimo, adaptacijos, šizofreninio spektro, valgymo, asmenybės ir elgesio bei psichologinės raidos ir emocijų sutrikimai, priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų ar medikamentų, konsultuojama dėl Alzheimerio ligos, vaikų elgesio ar psichikos sutrikimų.

„Ne kiekvieną pacientą būtina hospitalizuoti. Kartais užtenka atvykti vos kelioms valandoms per dieną ar net per pietų pertrauką darbe. Nustatome žmogaus būklę ir sudarome individualų jo gydymo planą. Žmogus – ne tik kūnas, bet ir dvasia, ir tik tuomet, kai atsižvelgiama į paciento orumą, jis gali greitai pasveikti ir grįžti į savo kasdienį gyvenimą“, – įsitikinęs R. Alekna.

Gydyklos vadovas pabrėžia, kad rinkdamas klinikos gydytojų komandą ieškojo ne tik patyrusių profesionalų (beveik visi šios gydymo įstaigos darbuotojai turi ilgesnę nei 10 metų patirtį), bet ir iš pašaukimo dirbančių žmonių, žinančių, kad ilgalaikė psichoterapija dažnai būna sėkmingesnė nei gydymas tik vaistais. Pasaulinė praktika rodo, kad dvasinių ligų kamuojamam žmogui itin svarbus ryšys su jį gydančiu mediku, taip pat svarbu, ar gerbiami jo norai. Dėl to tiek gydymo būdai, tiek trukmė Ąžuolyno klinikoje aptariami su pacientu. Ar sveikata bus atkurta ilgam, lemia glaudus paciento, jo artimųjų ir profesionalių medikų bendradarbiavimas.

Dar vienas šios klinikos išskirtinumas – tęstinė priežiūra: kreiptis patarimo ar pagalbos į savo gydytoją žmogus gali bet kuriuo metu net tuomet, kai jau nebesigydo stacionare.

Gydant dvasios ligą, neretai aptinkama ir kitų negalavimų. Didelius pacientų srautus aptarnaujančios įstaigos tokias sveikatos problemas dažnai atideda, pavyzdžiui, po gydymo ligoninėje rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją. Ąžuolyno klinika bendradarbiauja su moderniausiomis šalies gydyklomis: Baltijos ir Amerikos klinika, Širdies chirurgijos centru, Medicinos diagnostikos centru, Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centru, todėl prireikus pacientą apžiūrės, tirs ir konsultuos reikiamos srities specialistai.

Medicinines paslaugas Ąžuolyno klinika teikia ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos piliečiams, draustiems socialiniu draudimu. Tiesa, įstatymai numato įvairių ribojimų, tad kiekvienas atvejis aptariamas individualiai. Kasmet Vilniuje įsikūrusiai Ąžuolyno klinikai savo sveikatą patiki daugiau kaip 1 000 žmonių. Neseniai šios klinikos skyrius duris atvėrė Širvintose, itin ramiame gamtos kampelyje. „Palangoje, Grigiškėse ir Panevėžyje veikia klinikos ambulatorijos, o Širvintas pasirinkome galvodami apie pacientų poreikius. Ramybė ir patogi aplinka, kurioje galima atsipalaiduoti, – vieni iš jų. O svarbiausias dalykas – anonimiškumas. Valstybinėse gydymo įstaigose diagnozė – tarsi antspaudas – įrašoma į žmogaus dokumentus, prieinamus ir kitoms institucijoms. Dvasios ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji nėra linkę dalintis šiais išgyvenimais, kartais tarsi gėdijasi savo bėdų, tad papildomas visuomenės dėmesys jiems visiškai nereikalingas“, – aiškina Ąžluolyno klinikos vadovas.

Parengė: Anna Vanagė

Back To Top