skip to Main Content

Privačios Ąžuolyno klinikos paslaugos nekainuoja nė cento!

Privačios Ąžuolyno klinikos paslaugos nekainuoja nė cento!

azuolynoklinika-straipsniai-8-min

Jei galėtumėte pasirinkti – gydytumėtės valstybinėje įstaigoje ar privačioje? Daugeliui patrauklūs privačių gydyklų pranašumai: nereikia laukti ilgoje eilėje, dėl mažesnio pacientų srauto gydytojas prisimena kiekvieną lankytoją ir pasikonsultuoti telefonu su gydančiu specialistu gali kada panorėjęs. Ką jau kalbėti apie tokių paslaugų diskretiškumą. Vis dėlto dar yra žmonių, įsitikinusių, kad gydytis privačiai gali tik išrinktieji, nes tai – brangu.

 „Sužinoję, kad Ąžuolyno klinikoje pagalbą gaus visiškai nemokamai, žmonės labai nustemba, kartais net perklausia, mano prastai nugirdę“, – šypsosi šios klinikos vadovas, psichiatras-psichoterapeutas Raimundas Alekna. Ši vienintelė šalyje visą parą dirbanti privati psichiatrijos klinika yra prieinama kiekvienam pacientui, nes gydymą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Ąžuolyno klinika dirba be poilsio dienų ir teikia ambulatorines, dienos stacionaro bei ilgalaikio stacionaro paslaugas. Čia gydomi nuotaikos, nerimo, adaptacijos, šizofreninio spektro, valgymo, asmenybės ir elgesio bei psichologinės raidos ir emocijų sutrikimai, priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų ar medikamentų, konsultuojama dėl Alzheimerio ligos, vaikų elgesio ir psichikos sutrikimų.

Ąžuolyno klinikos vadovas R. Alekna pabrėžia, kad ši Lietuvoje moderniausia privati psichiatrijos įstaiga ypatinga ne tik tuo, kad kiekvienam pacientui prieinamos aukštos kokybės paslaugos, bet ir tuo, kad čia labai gerbiamas žmogaus orumas. „Kad ir kokią ligą ar būklę gydytume, nepriklausomai nuo to, hospitalizuojame klientą ar gydome ambulatoriškai, apie jo diagnozę ar gydymą nedarome jokių oficialių įrašų. Tad jokios kitos institucijos ar asmenys niekada nesužinos, kad žmogui prireikė psichologo ar psichiatro pagalbos, – apie tai, kaip klinikoje paisoma pacientų privatumo, pasakoja R. Alekna. – Džiaugiamės, kad klinika ir vizualiai skiriasi nuo kitų gydymo įstaigų, – ji labiau primena namus ar sanatoriją. Čia tikrai patiks nenorintiems jokio papildomo visuomenės dėmesio.“

„Ne kiekvieną pacientą būtina hospitalizuoti. Kartais užtenka atvykti vos kelioms valandoms per dieną ar net per pietų pertrauką darbe. Nustatome žmogaus būklę ir sudarome individualų jo gydymo planą. Juk žmogus – ne tik kūnas, bet ir dvasia, ir tik tuomet, kai atsižvelgiama į paciento orumą, jis gali greitai pasveikti ir grįžti į savo kasdienį gyvenimą“, – įsitikinęs R. Alekna. Jis pabrėžia, kad rinkdamas „Ąžuolyno klinikos“ gydytojų komandą ieškojo ne tik patyrusių profesionalų (beveik visi šios įstaigos darbuotojai turi ilgesnę nei 10 metų patirtį), bet ir iš pašaukimo dirbančių žmonių, žinančių, kad ilgalaikė psichoterapija dažnai būna sėkmingesnė nei gydymas tik vaistais.

Norint nemokamai gydytis Ąžuolyno klinikoje, reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti siuntimą. Nemokamai gydytis klinikoje galima iki dviejų mėnesių.

„Psichologinės ir kitokios pagalbos į mus dažnai kreipiasi jauni žmonės, emigrantai. Dažnai konsultuojame ne tik juos, bet ir jų artimuosius, – pasakoja R. Alekna. – Įprasta manyti, kad medikų pagalbos dažniau reikia garbaus amžiaus žmonėms, bet mūsų statistika kitokia: jaunimas patiria adaptacijos svetur stresą, taip pat konsultuojame emigravusių šeimų vaikus, daugėja ir labai jaunų žmonių Lietuvoje, kuriems reikia psichiatrų pagalbos.“

Beje, Ąžuolyno klinikoje priimami ne tik Lietuvos piliečiai. Pagal galiojančius Europos Sąjungos (ES) teisės aktus, jei žmogus draustas socialiniu draudimu, jis gali gauti medicininę pagalbą bet kurioje ES valstybėje. Tačiau yra ir įvairių apribojimų, tad kiekvieno paciento atvejis aptariamas individualiai.

Kasmet nemokamomis Ąžuolyno klinikos medicinos paslaugomis pasinaudoja daugiau kaip tūkstantis žmonių. „Mūsų klinikos ambulatorijų yra ir Grigiškėse, Panevėžyje bei Palangoje, tad pacientai įvairiuose šalies kampeliuose gali gauti reikiamą nemokamą pagalbą. Visus klinikos skyrius įrengėme galvodami apie pacientų poreikius. Tad jiems galime pasiūlyti ramią, patogią aplinką, kurioje atsipalaiduos ir galės būti visiškai ramūs dėl anonimiškumo. Valstybinėse gydymo įstaigose diagnozė tampa antspaudu žmogaus dokumentuose – apie ligą gali sužinoti kiti asmenys. Dvasios ligomis sergantys žmonės ar jų artimieji nėra linkę dalintis šiais išgyvenimais, kartais tarsi gėdijasi savo bėdų, todėl garantuojame, kad jokio papildomo nereikalingo dėmesio jie nesulauks”, – tikina Ąžuolyno klinikos vadovas R. Alekna.

Parengė: Saulė Gradaitė

Back To Top