STRAIPSNIAI
- Visi
- Depresija ir nuotaikos
- Nerimas ir nemiga
- Šizofrenija
- Psichikos ir elgesio sutrikimai
- Adaptacijos sutrikimai
- Asmenybės ir elgesio sutrikimai
- Somatoforminiai sutrikimai
- Valgymo sutrikimai
- Kita
Trys įpročiai, kurie dovanojo man laimę – gal suveiks ir jums?
Visiems žmonėms kartais pritrūksta laimės. Arba pinigų. Arba ir vieno, ir kito. Labas, aš…
Šizofrenija. Ką būtina žinoti apie šią ligą?
Šizofrenija yra psichikos liga, kuri paveikia žmogaus mąstymą, jausmus ir valią, todėl tai įtakoja ir…
BIPOLINIS SUTRIKIMAS ARBA MANIAKINĖ DEPRESIJA
KAIP PASIREIŠKIA BIPOLINIS SUTRIKIMAS? „Išeidavau pasivaikščioti naktimis, galėdavau eiti nesustodamas visą naktį, nepavargdavau, visiškai dingo…
PSICHIATRAS, PSICHOTERAPEUTAS AR PSICHOLOGAS?
Kas yra PSICHIATRAS? Tai medicinos studijas baigęs gydytojas, kuris po bendrojo medicinos kurso pasirinko Psichiatro…
XANAX, LEXOTANIL (BROMAZEPAM) IR PRIKLAUSOMYBĖ NUO JŲ
XANAX Tai vienas iš populiariausių raminamųjų vaistų, kurio google paieškų sistemoje kiekvieną mėnesį ieško net…
EMDR terapija
Vasara yra tas gražus žodis, kuris visiems žada daugiau laimės ir poilsio. Geros atostogos yra svarbu, bet dar svarbiau – leisti kasdien kūnui ir protui pailsėti taip, kad žadintuvas netaptų budeliu, o rytas atneštų džiaugsmą.
Ankstyvųjų vaikystės psichotrauminių patirčių sąsajos su disociaciniais sutrikimais ir psichoze
Vasara yra tas gražus žodis, kuris visiems žada daugiau laimės ir poilsio. Geros atostogos yra svarbu, bet dar svarbiau – leisti kasdien kūnui ir protui pailsėti taip, kad žadintuvas netaptų budeliu, o rytas atneštų džiaugsmą.
Detoksikacija Vilniuje – pirmas žingsnis gydant priklausomybę nuo alkoholio
Detoksikacija Vilniuje – su profesionalaus gydytojo priežiūra atliekamas gydymo procesas, kai yra atkuriama organizmo homeostazė. Verta pabrėžti, kad detoksikacija tėra tik pirmas ir pats mažiausias žingsnis gydant priklausomybę nuo alkoholio.
„Ąžuolyno klinikos“ įkūrėjas Raimundas Alekna: „Visuomet dirbame išvien su paciento šeima“
Kaip padėti sau, pažinti save kaip asmenybę ar išsivaduoti iš gyventi trukdančių priklausomybių? Apie tai kalbamės su „Ąžuolyno klinikos“ įkūrėju, psichiatru-psichoterapeutu Raimundu Alekna.
Gero miego akademija
Vasara yra tas gražus žodis, kuris visiems žada daugiau laimės ir poilsio. Geros atostogos yra svarbu, bet dar svarbiau – leisti kasdien kūnui ir protui pailsėti taip, kad žadintuvas netaptų budeliu, o rytas atneštų džiaugsmą.
Apie laimę, grėblius ir tave
Ką tu, ką vakare? Toks populiarus pastaruoju metu posakis, tapęs net vieno atlikėjo albumo pavadinimu. O vakare ne kažkas. Greičiausiai, vėl sėdėsite prie televizoriaus, žiūrėdami ir nematydami, nes akys bus įsmeigtos į išmanųjį, kuriame juosta bėgs laimingų ir sėkmingų žmonių gyvenimai.
Viskas įskaičiuota – tik ar esate tam pasiruošę?
Kai nusprendžiame kažką turėti, kažkur visatoje neonine šviesa iškart užsidega užrašas „viskas įskaičiuota!“ ir tai nebūtinai reiškia, kad laimėjome atostogas baltutėliame viešbutyje prie pat ošiančio vandenyno.
„Ate, išėjau į tikrą gyvenimą…“
Jei dar prieš metus buvo madingas posakis, kad jei tavęs nėra socialiniuose tinkluose, tavęs galbūt, apskritai nėra, šiandienos trendas – trenkti virtualiomis durimis ir išeiti gyventi tikro gyvenimo.
Apie meno terapiją
Meno terapija – psichoterapinė grandis, išgaunanti (savo specifinėmis priemonėmis) nemaža teigiamų sveikatos gerinimo efektų. Terapijos uždaviniai – asteninių, depresyvių, nerimo, hipochondrinių, somatovegetatyvinių pasireiškimų emocinėje, kognityvinėje, elgesio ir somatinėje sferose susilpninimas ar panaikinimas.
Vieniems sekasi…
…o kitiems – ne. Sėkmės kūdikiai išryškėja jau darželyje ar mokyklos suole. Visų mėgstami ir puoselėjami, jie gauna pagrindinius vaidmenis ir pirmi užsiropščia Kalėdų Seniui ar Velykų bobutei ant kelių.
Savižudybė – ne problemos spendimas ir ne išeitis
Savižudybės – skaudi socialinė problema. Jos skaudžiai paliečia visą visuomenę, o ypač nusižudžiusio žmogaus aplinką: šeimos narius, bendradarbius. Nors Lietuvoje pastaraisiais metais savižudybių skaičius mažėja ir problemų sprendimų ieškoma kreipiantis į psichologus, vis dėlto kasmet mūsų šalyje nusižudo per tūkstantį žmonių.
Prie lošimo stalo – priklausomybės grėsmė
Priklausomybė nuo azartinių žaidimų, kaip ir bet kokia kita priklausomybė, sukelia žmogui daugybę problemų. Patologiniai lošėjai nepajėgūs susivaldyti, todėl per vieną vakarą jie gali pralošti tūkstančius eurų ir nesvarbu – ar tai savi, ar skolinti pinigai.
Ką daryti, kad skrendant neapimtų panika
Įsivaizduokite, išvažiavote ilgai lauktų atostogų… Jūra, mėlynas dangus, už autobuso lango keičiasi gražiausi vaizdai, o gidas pasakoja įdomią istoriją. Viskas būtų tiesiog idealu, jei ne greta sėdintis pakeleivis.
Sėkmingas gydymas padeda ne tik pacientams, bet ir jų šeimoms
Stresas, didelis gyvenimo tempas, įvairios problemos neigiamai veikia mūsų nervų sistemą. Kartais sveikatai atgauti pakanka trumpai pailsėti saulėtoje šalyje. O ką daryti, jei nervinė įtampa, priklausomybė ar dvasinė liga pažengusi tiek, kad pats žmogus nebesusitvarko?
Iš patogumo zonos į… laimę rizikuoti
Didžiausias pokyčių priešas – vadinamoji patogumo zona, t. y. ta realybė, prie kurios esame įpratę. Pabodęs, neperspektyvus darbas, drungni santykiai šeimoje, blankus laisvalaikis – net kai visa tai yra labai atsibodę, pakeisti įprastą gyvenimo ritmą dažniausia vis tiek būna sunku.
Kai greta plepus pakeleivis ar kolega
Įsivaizduokite, išvažiavote ilgai lauktų atostogų... Jūra, mėlynas dangus, už autobuso lango keičiasi gražiausi vaizdai, o gidas pasakoja įdomią istoriją. Viskas būtų tiesiog idealu, jei ne greta sėdintis pakeleivis.
Žodis „ne“ gali išgelbėti jūsų sveikatą
Pasakyti „ne“ – iššūkis, kurį įveikia ne kiekvienas. Tačiau bet kuris pyplys „ne“ sako nesukdamas sau galvos, ką apie jį pamanys kiti. Juk jis nesutinka! Su tėte, mama, su kažkieno sugalvotomis taisyklėmis ar aplinkybėmis. O dabar paanalizuokite savo elgesį: ar dažnai, užuot sakę nuoširdų „ne“, saldžiu balsu, tačiau giliai širdyje tuo nepatenkinti sakote „taip“?
Sielą glostantys žodžiai
Japonai sako, kad vienas geras žodis praskaidrina tris žiemos mėnesius. Iš tiesų žodžių poveikis gali būti labai stiprus. Po malonių žodžių kartais pasijuntame labai laimingi, tokie žodžiai it geriausias prieskonis, kurio net mažiausias žiupsnelis keičia gyvenimo skonį. Ar pakankamai dažnai giriame vieni kitus? Ar patys jaučiamės pakankamai įvertinti?
Depresija su šypsena
„Depresiją reikia pasitikti su šypsena. Depresija pamanys, kad esi idiotas ir pabėgs“, – taikliai pajuokavo žinomas JAV aktorius ir režisierius Robertas De Niras (Robert De Niro). Juk šypsena – geranoriškumo, laimės, sėkmės vizitinė kortelė. Vis dėlto amerikiečių kultūroje vertinama kone nuolatinė šypsena gali slėpti pavojingą būseną – depresiją.
Privačios Ąžuolyno klinikos paslaugos nekainuoja nė cento!
Jei galėtumėte pasirinkti – gydytumėtės valstybinėje įstaigoje ar privačioje? Daugeliui patrauklūs privačių gydyklų pranašumai: nereikia laukti ilgoje eilėje, dėl mažesnio pacientų srauto gydytojas prisimena kiekvieną lankytoją ir pasikonsultuoti telefonu su gydančiu specialistu gali kada panorėjęs. Ką jau kalbėti apie tokių paslaugų diskretiškumą. Vis dėlto dar yra žmonių, įsitikinusių, kad gydytis privačiai gali tik išrinktieji, nes tai – brangu.
Tobulos atostogos: drauge ar atskirai?
Jis nori kopti į kalną ir išmėginti naktinį safarį. Ji svajoja apie minkštutį smėlį po kojomis, šokius iki paryčių ir ilgus pusryčius lovoje. Jie abu netrukus atostogaus.
Sėkmės receptas – išlaisvinti slaptus jausmus
Manote, kad pasaulis toks, kokį matote? Labai klystate! Iš tiesų tikrovė – tik iliuzija, kurią sukuria mūsų protas, mintys, stereotipai ir projekcijos į realybę. Kitaip tariant, realybe vadiname tai, ką matome per savotiškus filtrus, kurių dažnai net neįsivaizduojame turį.
Penki laimingų žmonių įpročiai
Nebūtina nukakti iki Indijos, kad suprastum: laimė yra čia pat, jei moki ją pastebėti ir džiaugtis. Tik sutinku, kad Indijoje aiškiau gali suvokti, jog tikra laimė nesusijusi su turtais, patogumais.
Meno terapija su depresija sergančiais pacientais – kūrybos proceso svarba
Meno terapija, kaip psichoterapijos priemonė, padedanti sergantiems įvairiomis depresijos formomis pacientams, yra efektyvi. Tai liudija ir bendra pasaulinė meno terapijos patirtis, ir Ąžuolyno klinikoje trumpalaikės psichoterapijos formos vedami užsiėmimai.
Kur dingo „tikri“ vyrai?
Jei dabar kur nors skrendate, veikiausiai esate veikli moteris. Turbūt jums tenka diduma šeimos rūpesčių naštos. Atsidusote? Atspėjau? O gal net slapčia dairotės, ar likimas nepasiūlys pažinties su „tikrai geru“ vyru – na, tokiu, kuris sukurtų gyvenimą, kokio esate verta, būtų romantiškas, mėgtų kalbėtis, vertintų ištikimybę, būtų tikras vyras ir, žinoma, klausytų jūsų?
Neorganinė nemiga, diagnostika ir gydymas
Miegas – nuolat pasikartojanti elgesio ramybės būsena, kai fiziologiškai sumažėja jutiminis budrumas, nebūna sąmoningų judesių, sureguliuojamos organizmo vidinės funkcijos, pasirengiama budrumui, veiklai dienos metu.
Medikamentinis alkoholizmo gydymas
Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Europoje alkoholio suvartojama daugiausia, o Lietuva lyderiauja pagal suvartojamą alkoholio kiekį tūkstančiui gyventojų. Besaikis alkoholio vartojimas skatina priklausomybės nuo alkoholio išsivystymą, sukelia neigiamas ilgalaikes pasekmes sveikatai, atsiranda daug socialinių problemų, ypač kenčia tokio žmogaus artimieji.