skip to Main Content

Xanax, Lexotanil (Bromazepam) ir priklausomybė nuo jų

XANAX, LEXOTANIL (BROMAZEPAM) IR PRIKLAUSOMYBĖ NUO JŲ

XANAX, LEXOTANIL (BROMAZEPAM) IR PRIKLAUSOMYBĖ NUO JŲ

XANAX

Tai vienas iš populiariausių raminamųjų vaistų, kurio google paieškų sistemoje kiekvieną mėnesį ieško net 5000 žmonių visoje Lietuvoje. Įspūdingi skaičiai. Priklausomybė nuo jų irgi.

Vaisto sudėtyje yra alprazolamo, kuris priskiriamas benzodiazepinų grupei. Benzodiazepinai dažniausiai skiriami nerimo bei panikos atakų gydymui. XANAX yra 0.25 mg- baltos, 0.5 mg- rožinės bei 1 mg – violetinės spalvos tabletės.

Dozę kiekvienam individualiai parenka psichiatras, įvertinęs paciento būklę. Šie vaistai skiriami tik trumpalaikiam gydymui. Rekomenduojama maksimali gydymo trukmė yra ne ilgiau nei 4 savaitės. Ilgalaikis vartojimas sukelia labai didelę priklausomybę.

Staigus XANAX vartojimo nutraukimas gali sukelti abstinenciją. Nerimas ir panikos atakos gali būti netgi stipresnės negu prieš pradedant vartoti vaistą.

Kas yra LEXOTANIL?

Veiklioji medžiaga yra bromazepamas, kuris kaip ir alprazolamas, priskiriamas benzodiazepinams. Skiriamas nerimui bei su juo susijusiems simptomas gydyti. Lexotanil taip pat sukelia priklausomybę, todėl gydymas neturėtų trukti ilgiau nei 8-12 savaičių. Įskaitant ir laipsnišką dozės mažinimo periodą.

Šis vaistas taip pat sulaukia labai daug užklausų google paieškos sistemoje. Tai rodo, jog žmonės žino, ko ieško. Dažnai vaistu piktnaudžiauja kitų priklausomybių turintys asmenys.

Beveik kiekvienas, turintis problemų su alkoholiu, žino šių vaistų pavadinimus ir dažnai užsiima savigyda, kuri priveda prie dar vienos priklausomybės.

Ar verta vartoti Benzodiazepinus?

Prie šios grupės vaistų priskiriami ne tik Xanax, Lexotanil, Clonazepam, bet ir nemažai kitų. Šis trejetas yra populiariausias tarp žmonių, kurie ieško ne tik nusiraminimo, bet ir kuo pakeisti alkoholį.

Daugelis “savigydos” specialistų šiuos vaistus vadina antidepresantais. Tai nėra antidepresantai ir skirtingai nuo antidepresantų, benzodiazepinai skiriami tik trumpalaikiam simptomų mažinimui.

Jeigu ieškote rimtos pagalbos, šie vaistai turėtų būti tik sudedamoji gydymo dalis, nes kaip ir minėjome, prie jų greitai priprantama, reikia vis didesnių dozių nusiraminimui pasiekti, o staigus vaistų vartojimo nutraukimas sukelia labai didelę abstinenciją.

Ne kiekvienas supranta, kokią priklausomybę gali sukelti šių vaistų vartojimas, todėl rekomenduojame konsultuotis tik su gydytoju psichiatru, kuris parinks tinkamą gydymą.

VERTA ŽINOTI PLANUOJANT KELIONES Į UŽSIENĮ

vaistai

vaistai

Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, todėl veždamiesi vaistus su savimi į užsienį, išsiaiškinkite, kokios taisyklės galioja vienam ar kitam vaistui.

Norvegijoje griežtai draudžiama vairuoti automobilį, pavartojus benzodiazepinų. Atsakomybė yra tokia pati kaip ir pavartojus alkoholio. Tai reiškia, jog vartodami Xanax ar Lexotanil, vairavimą galite pamiršti. Priešingu atveju grės kalėjimas.

Jeigu Norvegijoje gydytojas išrašė Clonazepam, jūs ne tik, kad negalite vairuoti, bet ir privalote vairuotojo pažymėjimą nunešti į policiją.

Benzodiazepinai iš kūno pasišalina per ganėtinai ilgą laiko tarpą, todėl sudedamosios medžiagos gali būti aptinkamos net ir po kelių savaičių.

 

Back To Top